Książki

Książka owiana złą sławą – Mein Kampf

Mimo że jest on uważany za „napisany” przez Hitlera, Mein Kampf nie jest książką w zwykłym znaczeniu. Hitler nigdy nie usiadł i nie dziobał na maszynie do pisania ani nie pisał na maszynie do pisania, ale zamiast tego podyktował to Rudolfowi Hessowi, gdy szedł do celi więziennej w latach 1923-24, a później do gospody w Berchtesgaden.

Czytanie Mein Kampf jest jak słuchanie długich przemówień Hitlera na temat jego młodości, wczesnych dni w partii nazistowskiej, planów na przyszłość dla Niemiec oraz idei dotyczących polityki i rasy.

Pierwotnie Hitler wybrał tytuł „Cztery i pół roku walki z kłamstwem, głupotą i tchórzostwem”. Jego nazistowski wydawca wiedział lepiej i skrócił go do „Mein Kampf”, po prostu „Moja walka” lub „Moja bitwa”.

W swojej książce Hitler dzieli ludzi na kategorie oparte na wyglądzie fizycznym, ustalając wyższe i niższe rzędy lub rodzaje ludzi. Na szczycie, według Hitlera, jest germański człowiek z jasną skórą, blond włosami i niebieskimi oczami. Hitler odnosi się do tego typu osoby jako aryjczyk. Twierdzi on, że aryjski jest najwyższą formą rasy ludzkiej lub mistrzowskiej.

I tak wynika z myślenia Hitlera, że jeśli istnieje najwyższa forma człowieka, to muszą być inni mniej niż najwyższa, Nieznamienici, lub rasowo gorsi. Hitler przypisuje tę pozycję Żydom i narodom słowiańskim, zwłaszcza Czechom, Polakom i Rosjanom.

W Mein Kampf Hitler stwierdza: „….nie wierzy w równość ras, ale wraz z ich różnicą uznaje ich wyższą lub niższą wartość i czuje się zobowiązany do promowania zwycięstwa lepszych i silniejszych i domaga się podporządkowania gorszych i słabszych zgodnie z wolą wieczną, która dominuje w tym wszechświecie”.

Hitler stwierdza wtedy, że aryjski jest również kulturowo wyższy.

„Cała kultura ludzka, wszystkie wyniki sztuki, nauki i technologii, które widzimy przed nami dzisiaj, są niemal wyłącznie twórczym produktem aryjskim…”.

Zobacz też: mein kampf pdf

„Nie jest więc przypadkiem, że pierwsze kultury powstały w miejscach, w których Aryjczyk w swoich spotkaniach z ludami niższego rzędu podporządkował je sobie i podporządkował swojej woli. Stały się wówczas pierwszym instrumentem technicznym w służbie rozwijającej się kultury”.

Hitler mówi dalej, że podbite narody faktycznie korzystają na tym, że są podbijane, ponieważ mają kontakt z wyższymi Aryjczykami i uczą się od nich. Dodaje jednak, że korzystają oni tylko tak długo, jak długo Aryjczyk pozostaje absolutnym mistrzem i nie łączy się lub nie zawiera małżeństwa z podbitymi ludami.

Ale to Żydzi, jak twierdzi Hitler, są zaangażowani w spiskowanie, aby powstrzymać tę rasę panów przed objęciem prawowitej pozycji władców świata, poprzez skażenie jej rasowej i kulturowej czystości, a nawet wymyślanie form rządów, w które Aryjczyk wierzy w równość i nie uznaje swojej wyższości rasowej.

„Najpotężniejszym odpowiednikiem aryjczyka jest Żyd”.

Hitler opisuje walkę o dominację nad światem jako ciągłą walkę rasową, kulturową i polityczną między Aryjczykami a Żydami. Przedstawia szczegółowo swoje myśli, oskarżając Żydów o prowadzenie międzynarodowej konspiracji w celu kontrolowania światowych finansów, kontrolowanie prasy, wymyślanie liberalnej demokracji i marksizmu, promowanie prostytucji i obyczajów oraz wykorzystywanie kultury do szerzenia dysharmonii.

W Mein Kampf Hitler określa Żydów jako pasożytów, kłamców, brudnych, przebiegłych, przebiegłych, przebiegłych, przebiegłych, sprytnych, bez żadnej prawdziwej kultury, gąbka, pośrednika, larwy, wiecznych frajerów krwi, odrażających, pozbawionych skrupułów, potworów, obcych, groźby, żądnych krwi, chciwych, niszczyciela aryjskiej ludzkości i śmiertelnego wroga aryjskiej ludzkości…

„….im wyżej się wspina, tym bardziej uwodzicielski jest jego dawny cel, który kiedyś mu obiecywano, wznosi się z zasłony przeszłości i z gorączkową zapalczywością jego najgorętsze umysły widzą, że sen o dominacji nad światem zbliża się namacalnie”.

Ta koncepcja spiskowa i pojęcie „rywalizacji” o dominację nad światem między Żydami i aryjczykami stałyby się powszechną wiarą w nazistowskich Niemczech, a nawet uczono by dzieci w wieku szkolnym.

W połączeniu z rasowym podejściem Hitlera do Żydów, byłoby to w różnym stopniu udziałem milionów Niemców i ludzi z okupowanych krajów, tak aby albo milczeli, albo aktywnie uczestniczyli w nazistowskich wysiłkach zmierzających do eksterminacji całej żydowskiej populacji Europy.

Mein Kampf wyjaśnia również późniejsze podboje wojskowe, których próbował dokonać Hitler i Niemcy. Hitler twierdzi, że skoro aryjczycy są rasą panów, mają prawo po prostu przez ten fakt zdobyć dla siebie więcej ziemi. To Lebensraum, czyli przestrzeń życiowa, zostanie zdobyte siłą, mówi Hitler, i obejmuje ziemie na wschód od Niemiec, czyli Rosję. Ziemia ta służyłaby do uprawy żywności i zapewnienia miejsca dla powiększającej się populacji aryjskiej kosztem narodów słowiańskich, które miały zostać usunięte, wyeliminowane lub zniewolone.

Ale aby to osiągnąć, państwa Hitlera, Niemcy muszą najpierw pokonać swoją starą wrogą Francję, pomścić niemiecką porażkę I wojny światowej i zabezpieczyć zachodnią granicę. Hitler gorzkie wspomina koniec pierwszej wojny światowej, mówiąc, że armia niemiecka została pozbawiona szansy na zwycięstwo na polu bitwy przez zdradę polityczną w domu. W drugim tomie Mein Kampf większość winy przypisuje żydowskim konspiratorom w bardzo groźny i coraz bardziej groźny ton.

Kiedy Mein Kampf został po raz pierwszy wypuszczony w 1925 roku, sprzedawał się kiepsko. Ludzie mieli nadzieję na soczystą autobiografię lub zakulisową opowieść o Piwowskim Putschu. Dostali setki stron długich, trudnych do naśladowania zdań i wędrownych akapitów skomponowanych przez wykształconego człowieka.

Jednak po tym, jak Hitler został kanclerzem Niemiec, sprzedano miliony egzemplarzy. Uznano za właściwe posiadanie kopii i przekazanie jej nowożeńcom, absolwentom szkół średnich lub uczczenie podobnej okazji. Ale niewielu Niemców kiedykolwiek przeczytało ją na okładce do okładki. Choć uczynił go bogatym, Hitler wyraził później żal, że wyprodukował Mein Kampf, biorąc pod uwagę zakres jego objawień.

Te objawienia dotyczące charakteru jego postaci i jego planu na przyszłość Niemiec służyły jako ostrzeżenie dla świata. Ostrzeżenie, które zostało w większości zignorowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top