Filmy

Niewinne – przejmujący film historyczny

Poszukujesz wciągającego filmu na wieczór? Doskonałą propozycją dla Ciebie może być film online Niewinne. To przejmujący film historyczny przedstawiający trudne losy polskich zakonnic po zakończeniu drugiej wojny światowej.  Film wyreżyserowała francuska reżyserka Anne Fontaine.

Niewinne – dramat oparty na faktach

„Niewinne” to film oparty na faktach, który opowiada mało znany epizod z polskiej historii – jednocześnie pokazuje jej złożoność i niejednoznaczność. Po zakończeniu drugiej wojny światowej francuska lekarka (w tej roli Lou de Laâge) odkrywa tajemnicę zakonu elżbietanek w Nysie, w którym czerwonoarmiści w 1945 roku zabili 27 kobiet i zgwałcili ponad 150. Koszmar kobiet pogłębia się ze względu na decyzje podejmowane przez siostrę przełożoną – graną przez rewelacyjną Agatę Kuleszę.

Film, który warto zobaczyć

Film ukazuje zderzenie totalitarnej instytucji, w której surowe zasady są o wiele ważniejsze niż życie ludzkie z postawą młodej, wyzwolonej francuski. Choć podejmowany temat jest trudny, historia została opowiedziana w taki sposób, by nie dokonywać łatwych ocen i nie szukać sensacji. Przedstawione portrety zakonnic granych przez wybitne polskie aktorki, takie jak Agata Kulesza, Joanna Kulig, Katarzyna Dąbrowska czy Agata Buzek są bardzo złożone i niejednoznaczne. Dramat rozgrywany w zakonie trudno jest zrozumieć z perspektywy „cywilizowanego” spojrzenia. Spokojny, wyciszony sposób narracji skłania do refleksji. Film bez wątpienia warto zobaczyć ze względu na doskonały scenariusz i grę aktorską.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top