Książki

Parę słów na temat kultowej Kamasutry

Kama Sutra, następnie…. Co mógłbym ewentualnie powiedzieć, aby wprowadzić to, czego jeszcze nie wiesz lub myślisz, że wiesz?

Dla wszystkiego, czym jest kamasutra pdf: https://pdf-online.cba.pl/ksiazka-kamasutra-pdf-pl-online/, nie jest to już przewodnik po sztuce przyjemności. Jest to fascynujący dokument historyczny i niewątpliwie wpływowy, ale w dużej mierze dotyczy swojego czasu i społeczeństwa. Spróbuj zastosować się do wszystkich jego sugestii, a w najlepszym razie nigdy więcej nie będziesz się kłaść, a w najgorszym razie będziesz mieć do czynienia z gwałtem w ciągu tygodnia. (Po odesłaniu córki pielęgniarki, zabiera dziewczynie panienkę, gdy ona sama jest sama, śpi i wychodzi z jej zmysłów….)

Rozdział drugi (seks jeden) to wszystko, co ludzie naprawdę wiedzą o książce, a nawet wtedy, inne prace pod nazwą Kama Sutra iść w szczegóły i stworzyć naszą zbiorową świadomość tego, czym jest Kama Sutra. Piekło, więcej przydatnych informacji o seksie znajdziesz w źle napisanym filmie Thomas the Tank Engine slash fiction w Internecie. (Nie? Tylko ja wtedy). To świadectwo naszego oświeconego świata, że oryginalna Kama Sutra w rzeczywistości nie służy już jako instrukcja obsługi. To nie znaczy, że seks jest nowym wynalazkiem i oczywiście istnieje wiele klasycznych powieści erotycznych, które są tak samo umm…. poruszające się teraz, jak zawsze. Kama Sutra ma reputację erotyzmu, który przewyższa wszystkie inne dzieła i po prostu nie byłaby w stanie temu sprostać w żadnych okolicznościach.

Ale to wciąż ważna lektura. Mówi bardzo wiele do tego, jak wyglądało społeczeństwo indyjskie z powodu tego, co mówi. Mówi bardzo wiele do tego, jak wyglądało zachodnie społeczeństwo z powodu tego, co zostało kiedyś przetłumaczone przez Sir Richarda Burtona. To nie jest po prostu książka o seksie, to książka o moczeniach, o zakładaniu domu, o związkach, a potem kilka dodatkowych fragmentów o cudzołóstwie, zajączkach i kurtuazjach. Ponieważ ledwie odnosi się do współczesnego życia, jest tym bardziej wciągająca i intrygująca. Ponieważ odrzucamy (w dużej mierze) ideę, powiedzmy, zaklęcia do kontrolowania emocji ludzi, mamy potężną perspektywę, której ludzie we wcześniejszych wiekach nie mieliby. A jako korzyść uboczna, na jej stronach można znaleźć mnóstwo niezamierzonego humoru: Ten sam proszek, zmieszany z gówno z gównoszem małpim i posypany dziewiczą dziewczyną, zapewnia, że nie zostanie ona podarowana innemu człowiekowi. Nie mówisz.

Minęło wiele lat od kiedy przeczytałem najsłynniejsze tłumaczenie Sir Richarda Burtona, ale z pamięci, to nowe tłumaczenie AND Haksar porównuje się mocno. Ta wersja czyta dobrze, z mocnym głosem, który jest tak samo częścią całości, jak to, co się mówi. Jest też szczególnie pouczające wprowadzenie, dające Kama Sutra swoje miejsce w społeczeństwie i historii, jak również dotykające tłumaczeń z przeszłości. Możesz nie powiedzieć z mojej recenzji, ale naprawdę podobało mi się wprowadzenie i wiele się z niego nauczyłem.

Dziś Kama Sutra jest nieistotna i przestarzała, ale mam na myśli te, które są tak ładne, jak to tylko możliwe. Czytając współczesnymi oczami, Kama Sutra może nie zaoferować wszystkiego, co kiedyś zrobiła, ale ze względu na swoje własne miejsce w historii, oferuje więcej. Jeśli nigdy jej nie czytaliście, to warto zajrzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top